Dlaczego pieluchy wielorazowe są lepsze od jednorazowych? 1


Zdrowie

W pieluszkach wielorazowych pupa dziecka oddycha. To jedne z podstawowych argumentów, które do mnie przemawiają: że w wielorazowej pieluszce pupa dziecka nie styka się z całą chemią i metalami ciężkimi jakie są w jednorazówkach. Poczytać o tym można TU.

Pieluchy wielorazowe nie uczulają. Nie przegrzewają jąderek u chłopców. Wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Nie szeleszczą i są miłe w dotyku.

Rodzice mogą dokładnie kontrolować co, i w jakich ilościach dziecko wydala. Wielorazówki pomagają dziecku pojąć “przyczynę i skutek” procesów fizjologicznych, co skutkuje szybszym korzystaniem z nocnika.

newborn-1399155_1920

Ekologia

Pieluchy jednorazowe rozkładają się wiele lat. My już dawno nie będziemy chodzić po ziemi, a one nadal będą…
Pieluchy wielorazowe nie tworzą 2 ton odpadów, jak to ma miejsce przy jednorazówkach.
A gdy pierzemy wielorazówki, zużywamy tyle wody ile przy korzystaniu z toalety. Nie trzeba ich prać osobno, możemy prać z innymi rzeczami.
źródło: www.ciaomamme.it

Ekonomia

Przy jednym dziecku na jednorazówki wydajemy ok 4000zł. Na wielorazówki wystarczy nam ok 1200zł; przy czym wystarczają nam one na kilkoro dzieci. Więcej obliczeń TU.
Przy pielęgnacji dziecka, które pieluchujemy wielorazowo nie potrzebujemy kremów na odparzenia, ani chusteczek higienicznych. Wystarczy woda.
A po okresie pieluchowania, gdy nie planujemy już więcej dzieci, możemy je sprzedać.
piggy-bank-1446874_640

Wygoda

Pieluszki wielorazowe są zawsze pod ręką. Nie musimy pamiętać, by uzupełnić zapas i sytuacja, gdy nagle w nocy skończą się pieluchy…nas nie dotyczy 😉 Nie musimy również pamiętać odpowiednim rozmiarze, gdyż pieluszka rośnie wraz z dzieckiem. O co chodzi -> więcej TU
Pranie można wstawić w wolnej chwili, wraz z innymi ubraniami.
Dzieci szybciej czują, że mają mokro (czują dyskomfort), dzięki czemu szybciej uczą zgłaszać się swoje potrzeby.
Warto wspomnieć, że dobra pielucha (czy dobry wkład) wytrzyma 12 h snu naszego maleństwa!
add9b7c36d1a0a5bd72da9ae02703842

źródło: www.natuurlijkmelanie.nl

Estetyka

Pomijając to wszystko, wzory i kolory pieluch wielorazowych są tak bajecznie, że chciałabym tylko by wciąż było lato, by maluszek mógł “chodzić” w samej pieluszce 😉 Pięknie wystaje spod sukienki, lub z powodzeniem może zastąpić spodenki.
img_1153a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Dlaczego pieluchy wielorazowe są lepsze od jednorazowych?

  • OlaSz

    Zgadzam się ! Pieluszki wielorazowe są lepsze. Używamy, uwielbiamy!! I zarażamy nimi innych :). A jednorazówki jeśli już muszą być (bo tak jest komuś wygodniej-składować sobie więcej śmieci, za to nie prać lub brak możliwości prania-szpital, wyjazd na nie wiem.. w dzicz chociażby 🙂 ) to mogą być też ekologiczne. Troszkę droższe, troszkę grubsze niż pampki, ale też lepsze dla zdrowia i naszej planety. Wyliczenia są jak widzę tak plus minus. Jak coś – w sieci są dokładniejsze, może się przydadzą? Czuję się zmotywowana poprawić swoje wyliczenia :p.