Wełniaste – otulacz i wkłady 2


Kto lubi – jak ja – otrzymywać tak zapakowane przesyłki?

IMG_20160623_130106153 IMG_20160623_133503010 IMG_20160623_133626302

Uwielbiam po prostu. Wtedy czuje się, że ktoś włożył serce w tę paczkę, a jest to bardzo miłe <3

Wełniaste tworzy jedna osoba – Renata Grzelak. I własną parą rąk samodzielnie szyje te cudeńka. Jak tylko uszyje, zaraz schodzą. Ciężko je dostać, pewnie dlatego również – przez tę niedostępność – są coraz bardziej pożądane. Tym bardziej DZIĘKUJĘ Renata. Czuję się zaszczycona móc testować ten otulacz. Chucham na niego i dmucham, by nie zniszczyć. A o to nie trudno 😉 (o pielęgnacji wełny tu)

W paczuszce był:

  • otulacz wełniany OS “Kwiat rozmarynu” (100% merino)
  • ekstremalnie chłonny składany konopny,
  • ekstremalnie chłonny lniano-bambusowy,
  • bambusowy długi
  • konopny długi

Jakie pierwsze wrażenie? Pieluszka otulacz – przepiękne wykonanie. Każdy detal starannie wykończony. A wkłady….milusie. Można by się w nie tulić.

Otulacz w rozmiarze OS, czyli od 3,5 kg do 16kg. Użytkujemy go 1,5 miesiąca. Prany dopiero dziś, użytkuję w dzień, parę razy w nocy. Zgrabnie leży na pupie, gumki delikatne, ale trzymające. Gumka na plecach również delikatna i elastyczna. Napki zapinają i odpinają się delikatnie, ale pewnie trzymają. Kolory napek pomagają w symetrycznym zapięciu. Łapki otulacza nie odstają podczas poruszania się dziecka.
O wełnie merynosów pisałam TU

Firma Wełniaste szyje otulacze łącząc i mieszając różne kolory napek, ściegów i wełny. Wychodzą z tego niebanalne kompozycje. Można też kupić otulacz na zamówienie – wystarczy skontaktować się z Właścicielką. A jeśli ktoś woli otulacz z rzepem – firma wychodzi na przeciw klientom i takowy można zamówić 🙂

IMG_0915

IMG_0621IMG_0918

Od nowości jeszcze nie potrzebował lanolinowania. No i doskonale sprawdził nam się na górskich wędrówkach. Owieczkę trzeba było zabrać w góry 😉 Podczas postoju wymiana wkładu, a otulacz wietrzył się na nosidle 🙂 (nawdychał się górskiego powietrza ;))

13580571_282430615451345_5462933414760231272_o

Wielkość

Najmniejszy rozmiar w pasie bez rozciągania – 13cm

Największy rozmiar w pasie bez rozciągania – 24cm

szerokość w kroku – 15cm

Trójstopniowa regulacja długości:

długość najmniejsza – 15cm

długość największa – 21cm

rozmiar wełniaste

Wkłady

Firma ma w swojej ofercie wkłady różnej wielkości, i składane, i długie, i standardowe…Myślę, że każdy może dobrać coś dla siebie. Ja testowałam składane i długie.

Wkład ekstremalnie chłonny składany konopny

Wkład chłonny z miękkiej tkaniny konopnej (30% konopie, 45% bambus, 25% bawełna organiczna). Jako nowy super mięciutki. Po praniu staje się twardy, ale wystarczy strzepnąć. Wkład dobrze radzi sobie w dzień, na spacer też super daje radę. Na noc próbowałam dwa razy. Dał radę za pierwszym razem, drugim razem córeczka ząbkowała, a wtedy trzeba coś pancernego do otulacza włożyć.

waga suchego wkładu 100g

waga mokrego wkładu 352g

różnica 252g

 

Wkład chłonny lniano-bambusowy

Wkład chłonny z tkaniny lniano-bambusowej (45% bambus, 30% len, 25% bawełna organiczna).

Po praniu nie stwardniał, wystarczyło strzepnąć – super! Radzi sobie i na spacerze, i w nocy bez ząbkowania; podobnie jak konopny.

waga suchego wkładu 102g

waga mokrego wkładu 338g

różnica – 236g

IMG_20160716_141137106Wkład bambusowy długi

Wkład chłonny z froty bambusowej (60% bambus, 40% bawełna), 3 warstwowy. W tych wkładach długich uwielbiam to, że bez problemu mogę złożyć tak, że z przodu jest więcej warstw – dla mojej siusiającej z przodu dziewczynki. Dobry na dzień.

waga suchego wkładu 67g

waga mokrego wkładu 217g

różnica –150g

Wkład konopny długi

Mimo, iż wkłady konopne nie należą do moich ulubionych, to ten zdecydowanie zdobył moje serce. Używam go do kieszonek i świetnie się sprawdza. Pozbyłam się wszystkich wkładów z mikrofibry – w kieszonkach lubię wkłady konopne i bambusowe. Dobry na dzień.

waga suchego wkładu 68g

waga mokrego wkładu 215g

różnica –147g

Wkłady – podsumowanie

Zdecydowanie polecam je do codziennego stosowania, gdy chcemy mieć trochę większą chłonność. Nadadzą się na wyjazd/spacer/sen. Wkłady te uszyte są z naturalnych tkanin, czyli po praniu mogą zmienić swój kształt. Jest to rzecz naturalna i nie wpływa na użytkowanie wkładów.

Jeśli chodzi o to, czy wystarczy na noc/na spacer/sen, to zależy czy nasze dziecko dużo czy mało siusia. Moja córka jest umiarkowanym “sikaczem” (poza ząbkowaniem), więc na dzień w zupełności wystarcza 🙂

 

wkłady wełniaste

Dla kogo wytwory Wełniaste? Dla wszystkich wielopieluszkowych pupek! 🙂

Pieluszki naturalne, oddychają, pięknie leżą na pupie i cieszą oko. Cena rozmiaru OS 65zł.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Wełniaste – otulacz i wkłady

  • Ola Szewczyk

    Bardzo profesjonalne podejście do tematu :)!! Fajna recenzja. Kochamy te pieluszki – i polecamy 🙂 – ciągle i niezmiennie :). Wkłady – bardzo lubimy bambusowe – milutkie nawet po wielu praniach, nie twardnieją, nie sztywnieją. Innych nie testowaliśmy ;). Chociaż nie – mamy booster – też fajny :).