Wady i zalety poszczególnych rodzajów pieluch wielorazowych


Każdy system pieluszkowy ma zalety i wady. I nie każdy musi nam podpasować. Opierając się na moim własnym doświadczeniu w pieluchowaniu stworzyłam schematyczne zestawienia zalet i wad poszczególnych rodzajów pieluszek. Może komuś pomoże w dokonaniu wyboru 😉 Oczywiście nasze upodobania mogą się zmieniać w zależności od wieku dziecka, etapu rozwoju, sytuacji, w jakich korzystamy z pieluszki, a nawet… pogody.

Na początku naszej przygody z pieluszkami uwielbiałam kieszonki, bo było szybko i łatwo. W między czasie zapałałam miłością do otulaczy – a już w ogóle wełnianych <3 O wełniakach innym razem 😉 No i był okres, gdy używaliśmy tylko tetry (zupełnie na początku). Rozwiązania typu AIO, dobre były na wyjścia; a formowanka z otulaczem, czy gatkami, świetnie sprawdziła się na noc. Ale dopiero, gdy córka zaczęła przesypiać noce. W międzyczasie nie tolerowała mokrego przy pupie, więc było kombinowanie z kieszonkami, wkładkami “sucha pupa”, no i formowanka zupełnie wtedy odpadała. Po czasie jednak wróciła do łask i służy na noc do dziś 🙂
Także, jak pisałam, jest to subiektywne spojrzenie i nie ze wszystkim musicie się zgadzać 😉 Ale napiszcie, jakie Wy macie odczucia? Na jakiej pieluszkowej drodze jesteście? Co Wam pasuje, a co nie i dlaczego?

Po kliknięciu w grafikę, przejdziecie do wpisu na temat danego systemu:

kieszonka otulacz sio aio formowanka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *