Rodzaje pieluch – AIO (All In One) 1


Pieluszka AIO – All In One -wszystko w jednym, pieluszka kompaktowa.

Zewnętrzna tkanina jest oddychająca, paroprzepuszczalna, ale  wodoodporna, czylil utrzymująca wilgoć w środku pieluszki. Wnętrze zazwyczaj wykonane z weluru syntetycznego, bawełny, bawełny z domieszkami innych materiałów, bawełny typu frotte, włókna bambusowego lub innego naturalnego materiału chłonącego. Wkład chłonny wszyty jest w pieluszkę lub do niej przyszyty. Czyli po zabrudzeniu, całość ląduje w koszu na brudne pieluchy, a następnie idzie do prania.

Mogą posiadać napki, by przypiąć dodatkowy wkład dla zwiększenia chłonności. Mogą posiadać również kieszonkę na umieszczenie dodatkowego wkładu.

Szyte najczęściej w rozmiarze OS (One Size), czyli uniwersalny na cały okres pieluchowania, lub w rozmiarze dopasowanym do wagi dziecka. W użytkowaniu najbardziej przypomina pampersa. Niektórych wadą jest to, iż schną bardzo długo, zwłaszcza tam, gdzie wkład jest cały wszyty.

tots-bots-pieluszka-easy-fit-aio-minky-sucha-pielucha5_big

Pieluszka Tots Bots, Easy Fit AIO – źródło: www.ekomaluch.pl

Pieluszki Miosolo AIO mają wkład wszyty z jednej strony. Dzięki czemu, gdy suszymy pieluszkę, można go wysunąć (za taki “jęzor”) i suszenie odbywa się szybciej 🙂

miosolo-reusable-nappy-diagram_2

miosolo-all-in-one-nappy-rosie-posie_1

aio


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Rodzaje pieluch – AIO (All In One)