Real Nappy Week 2016


Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do jednorazowych kubków, toreb foliowych, pieluch, opakowań. Te przedmioty, tak wygodne w danej chwili, rozkładają się przez setki lat i zaśmiecają świat naszych dzieci, później wnuków, prawnuków…  Żyjemy w  miłości do konsumpcji. Kup -> zużyj -> wyrzuć -> kup nowe. Należy to zmienić. Pieluchy wielorazowe odpowiednio użytkowane mogą “żyć” przez bardzo długi czas – używane przez kilkoro maluszków.

Po raz pierwszy Tydzień Pieluchy Wielorazowej został zorganizowany 19 lat temu przez Real Nappy Association. W tym roku Tydzień Pieluchy Wielorazowej odbędzie się po raz pierwszy w Polsce.

logo organizatorówlogotyg

 

Święto ma za zadanie propagować pieluchowanie wielorazowe i zwracać uwagę na ich znaczenie dla środowiska i minimalizacji odpadów. Chcemy informować i zachęcić jak największą liczbę osób do ekologicznego pieluchowania.

W dniach 18.04.2016 – 24.04-2016 na Facebooku ja (Pieluchowanie Wielorazowe) wraz z innymi pieluchowymi blogerkami (Aleksandra Szewczyk-Bernat Pieluszki Wielorazowe, Anna Przybylska Wielorazowo i Maria Karkosik-Fritzsche Pieluchy Wielorazowe) organizujemy mnóstwo konkursów, zabaw, quizów i atrakcji. Zachęciłyśmy do udziału mnóstwo sponsorów znanych producentów pieluch i sklepów. Do zgarnięcia będzie mnóstwo atrakcyjnych i wartościowych nagród związanych z pieluchowaniem wielorazowym.

Zachęcam do zapoznania się z wydarzeniem na FB Tydzień Pieluchy Wielorazowej 2016, zachęć też innych. Wspólnie szerzmy ideę pieluchowania wielorazowego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *