Pieluszki na basen, plażę. Kąpieluszki


Kąpieluszka, wielorazowa pieluszka do pływania jest idealnym rozwiązaniem, gdy wybieramy się na plażę nad jezioro, morze, czy na basen. Nawet jeśli ktoś nie korzysta z pieluch wielorazowych, może nad wodę używać wielorazowej kąpieluszki. Nawet ze względów estetycznych. Czy nie ładniej na pupie wygląda kolorowa kąpieluszka, niż jednorazowa pielucha do pływania?
Kąpieluszka Bambino mio dostępna jest w rozmiarach:

5-7kg (poniżej 6 miesięcy)

7-9kg (6-12 miesięcy)

9-12kg (1-2 lata)

12-15kg (powyżej 2 lat)

Są kąpieluszki jeszcze większych rozmiarów, np Dudusie maksymalny rozmiar to 16-20kg (ok 3 lat) i faktycznie wypadają na większe 🙂

My mamy Bambino mio rozmiar 12-15kg, córka ma 22 miesiące aktualnie. Kąpieluszka jest w sam raz. Także dobierając rozmiar trzeba mieć na uwadze, że są one bardzo zgrabne i sugerować się raczej kg niż wiekiem 😉

IMG_20170212_123537

WYGLĄD

Bardzo ładnie i starannie uszyta. Szwy idą równo,  kolory żywe. Kąpieluszka dobrze przylega i zgrabnie leży na pupie.

W pasie mamy sznureczek do regulacji szerokości. Idealny do płynnej regulacji. Na zewnątrz paroprzepuszczalny ale wodoodporny PUL, od środka mięciutka frotka bawełniana – 80% bawełna 20% poliester. Skóra dziecka w nich oddycha. Bardzo lekka tkanina, na pewno nie nasiąknie wodą i nie będzie ściągać dziecko w dół (jak w przypadku jednorazówek). Do kąpieluszki nie używamy żadnych wkładów – samą kąpieluszkę zakładamy na gołą pupę. Zakładamy jak zwykłe majteczki, kąpielówki.

IMG_20170212_123839034

IMG_20170212_123906653

IMG_20170212_123923908

SZCZELNOŚĆ

Pieluszka, dzięki delikatnym ściągaczom bardzo dobrze przylega do pachwinek i w pasie. Raczej żadna mleczna kupka nie przeleci. Natomiast siusiu tak. Pieluszki do pływania mają chronić tylko przed wydostaniem się kupki do wody. Mocz zawsze przejdzie. Tak samo jest w jednorazówkach.

Laminat kąpieluszki jest dodatkowo pokryty od wewnątrz frotką. Zwiększa to szczelność, ale też jest przyjemniejsze dla skóry.

OSZCZĘDNOŚĆ

Tak, mimo iż kąpieluszka kosztuje ok 44-50zł, jest to oszczędność!

Opakowanie pieluszek jednorazowych kosztuje ok. 25–30 zł (wychodzi ok. 2,50 zł za sztukę). Nawet przy założeniu najwyższej ceny, zainwestowana kwota zwróci nam się po użyciu 20 pieluszki jednorazowej. Podczas wakacji, wyjazdów, wizyt na basenie…ile zużywamy jednorazowych pieluch do pływania? Wybierając pieluszkę wielorazową do kąpieli, oszczędzamy pieniądze i… miejsce w walizce. Także zamiast kilkunastu – a nawet kilkudziesięciu pieluszek jednorazowych można spakować 2 wielorazowe, które pierzemy. Dziecko może nosić taką kąpieluszkę nawet kilka godzin. I jak ładnie wygląda… 😀

Należy tylko pamiętać, by przepłukać ją co jakiś czas pod bieżącą wodą, żeby pozbyć się nieczystości. Natomiast przy jednorazowych pieluszkach do pływania powinniśmy je zmieniać po każdym wyjściu z wody (gdyż one chłoną wodę).

Kapielowki-Wielorazowe-Piratki

UŻYTKOWANIE

Kąpieluszkę zakłada się i ściąga bardzo łatwo, jak zwykłe majteczki – trzeba tylko pamiętać o rozwiązaniu sznureczka – akurat w Bambino mio (często o tym zapominam ;)) Nie przykleja się do skóry, ani nie drażni jej. Po użyciu wystarczy wyprać w 40 stopniach, wysuszyć i użytkować dalej 😉 Szybko schnie, więc gdy jesteśmy na wakacjach, wieczorem wystarczy przeprać i rano mamy suchą i czystą kąpieluszkę.

Kąpieluszki, pieluszki wielorazowe do kąpieli, sprawdzają się idealnie również na plażę – zapewniają wygodę dziecku, a jego pupę chronią przed bakteriami i piaskiem.

kapieluszki-zolte-300x300

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *