MIT. Olejek herbaciany odkaża pieluszki


Olejek herbaciany (Tea-Tree Oil ) – nie raz w internecie na różnych forach, czy blogach można spotkać sformułowanie, że ma właściwości odkażające, więc wystarczy dodać kilka kropel do prania pieluch i…ta dam! mamy pięknie okdażone pieluszki! Czy to prawda?

Otóż nie.

Nie w takiej ilości, jaką używamy. Do prania zaleca się zazwyczaj dodawanie kilku kropli olejku, a pralka podczas jednego prania zużywa kilkadziesiąt litrów wody. Łatwo zauważyć, że tak mała ilość olejku nie ma szans zadziałać na bakterie.

No dobrze. To wystarczy zwiększyć ilość, dodamy z litr olejku herbacianego, wtedy odkazimy.

Znów nie.

Większe ilości nie są wskazane, ponieważ mogą wywołać silne reakcje alergiczne. Wrażliwcom wystarczy nawet niewielka ilość. Dlatego nie zaleca się stosowania olejków eterycznych na skórę dla dzieci poniżej 2 roku życia.

Kilka kropel olejku dodanego do prania, daje nam wyłącznie ładny zapach. A wkropując olejek na dno wiaderka z brudnymi pieluszkami, również nie uzyskamy efektu odkażającego, tylko zamaskujemy nieprzyjemny zapach. Jak dla mnie – najlepiej maskuje zapach brudnych pieluch 🙂

Nie odkazi

Na co jest dobry olejek herbaciany?

  • Olejek pomaga zwalczać przeziębienia, katar i grypę, łagodzi choroby gardła oraz dziąseł.
  • Dobry jest na trądzik, oparzenia, pęcherze, odmrożenia, opryszczki (tzw. zimno) oraz liszaje.
  • Skutecznie łagodzi skutki ukąszeń (rewelacja po ukąszeniu komara!). Również dobrze je odstrasza – przetestowane przez nas na wakacjach nad morzem.
  • Zapobiega zakażeniom, a ponadto przyspiesza procesy regeneracji.
  • Olejek herbaciany niszczy bakterie wywołujące liczne choroby dróg oddechowych – przy chorobach zatok, gardła i kaszlu – stosowany w formie inhalacji.

Jak odkazić swoje pieluszki przeczytasz -> Pytanie dla dociekliwych. Jak pielęgnować swoje pieluszki, by służyły nam dłuuugo?

Jak dobrze wyprać swoje pieluszki przeczytasz -> Gotowanie czy pranie? Czyli jak prać pieluchy wielorazowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *