Kieszonki dla maluszka – Duduś i Billou z bambusem 2


Pojawia się dużo pytań, jakie pieluszki OS (One Size) będą dobre już na malutkie dzieci, noworodki. Dudusie są pieluszkami, które często są polecane właśnie dla najmniejszych już dzieci. Leżą zgrabnie i na noworodku i na starszym niemowlęciu. Billou z kolei to większe, szersze pieluszki. Z powodzeniem nadają się na dzieci od 4,5-5 kg. Jednakże niedawno Billou wypuściło pieluszki z naturalną tkaniną od pupy – bambusem. Pieluszki te są mniejsze od pozostałych. Postanowiłam sprawdzić czy są tak małe jak Dudusie.

Bo na pupie leżą równie zgrabnie 😉

Oto co mi wyszło.

Porównanie ogólne, rozpiętych pieluszek:

porownanie-calosci

Zarówno Billou, jak i Dudusie mają wejście do kieszonki z przodu, dzięki czemu na plecach jest tylko jedna gumka. Choć Dudusie mają ją delikatniejszą. To ma znaczenie dla dzieci leżących. Na poniższych zdjęciach widać delikatną różnicę w kroju pieluszek, lecz nie ma to wpływu na ich wielkość.

prownanie

Porównanie kieszonek w najmniejszym zapięciu:

najniejszy-rozmiar

Skąd rozbieżność 0,5 cm, skoro wcześniej było identycznie? Kieszonka Billou z bambusem ma w gumkach wszytą bawełnę organiczną, przez co gumki bardziej marszczą materiał, więc mimo iż rozmiar jest taki sam, to materiału jest więcej. Czy ma to znaczenie? Uważam, że jeśli chcielibyśmy użyć grubszego wkładu, to tak  – w Billou spokojnie wejdzie.

 

Porównanie kieszonek w największym rozmiarze:

najwiekszy-rozmiar

I tu znów wyszła podobna zależność na długości.

Podumowując, pieluszki Billou z bambusem idealnie nadadzą się dla noworodka i mniejszego niemowlaka. Na pupie będą leżały równie zgrabnie jak Dudusie.

Co jeszcze istotne – obwód pachwinek w najmniejszym rozmiarze (mierzone na płasko; nalezy policzyć razy dwa)

  • u Billou z bambusem: 5 cm
  • u Dudusiów: 5 cm

Wszystkie podane wymiary były mierzone na płasko, bez wkładu i bez naciągania pieluszki (na “luźno”).

 

Dudusie kupicie TU

Billou kupicie TU


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Kieszonki dla maluszka – Duduś i Billou z bambusem

  • Agnieszka

    A ja mam takie pytanie. Jak w Billou układają się wkłady? Bo mi w tych Dudusiach ledwo wchodzą i się rolują i nie wiem czy to przez to, że taka wąska ta pieluszka czy jeszcze coś innego odgrywa tu rolę. I jeszcze jedno, może wiesz czy Dudusie z innymi materiałami od pupy są takie same rozmiarowo?

    • aga_ pastellescraft Autor wpisu

      Wkłady Billou są w kształcie jakby takiego trapezu, układają się lepiej niż w Dudusiach. W Dudusiach mam ten sam problem z dedykowanymi wkładami…myślałam, że to wina dużego wkładu (mam L). Inne wkłady pasują ok, ale muszą byc w miarę wąskie 😉 Trzeba się trochę napracować, by go ułożyć w środku. Wszystkie Dudusie mają taki sam rozmiar 🙂